Реєстрація Контакти RSS
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Логін: Пароль:

Як вибрати фанеру

Дата: 21-06-2016, 08:50 » Раздел: Будівництво та ремонт   
Для самостійного виготовлення меблів та інших елементів інтер'єру найчастіше використовують фанеру. Таку популярність цей матеріал здобув завдяки своїй функціональності. Фанера не вимагає складної обробки, відрізняється невеликою масою, що поєднується з міцністю і гнучкістю. Крім того, вартість клеєних деревних панелей значно нижче, ніж натурального дерева. Однак фанера, представлена на ринку, сильно розрізняється. Щоб отримати дійсно якісну, надійну і красиву меблі, необхідно використовувати відповідний матеріал. До того ж для різних цілей підходять різні види фанери. Наприклад, якщо ви плануєте виготовлення садових меблів, вам знадобиться водостійка ФСФ. Звичайні меблі для домашнього використання краще всього робити з березових фанерних плит товщиною 15 мм. Для різного роду інтер'єрних конструкцій - наприклад, подіумів - будуть потрібні більш ґрунтовні плити.
Як вибрати фанеру


Особливості фанери

Фанера складається з декількох (від 3 до 23) шарів деревного шпону, склеєних між собою в перпендикулярному напрямку. Таке рішення дозволяє листам фанери зберігати гнучкість при високій міцності. Для виробництва фанери потрібні не тільки спеціальні знання і навички, а й високотехнологічне обладнання. Щоб отримати матеріал високої якості, сировина спочатку піддають гідротермічної обробки, очищають від кори, поділяють на тонкі листи і ретельно просушують. Після цього листи склеюють в одну панель. Виконати всі стадії виробництва коректно і отримати в результаті дійсно якісний продукт під силу тільки компанії з великим досвідом, котра володіє необхідним технічним оснащенням.

Види фанери

Щоб зрозуміти, як вибрати фанеру, що оптимально підходить для вирішення ваших завдань, необхідно розібратися, чим характеризується цей матеріал. Фанеру можна класифікувати відповідно до видом деревини , Використовуваної для її виробництва:

Листяна. Як правило, вихідним матеріалом для неї служить береза. Іноді - тополя, вільха, клен, осика. Висока щільність дарує березової фанери особливу міцність. Відрізняється приємним світлим відтінком і гладкою текстурою. Це забезпечило їй велику популярність при виробництві меблів і обробці приміщень.Хвойна. В якості сировини використовується сосна, модрина, кедр. Завдяки насиченості смолами фанера, виготовлена з хвойних порід дерева, відрізняється хорошими показниками вологостійкості. Це дозволяє виробляти з неї меблі для приміщень з високим рівнем вологості.Комбінована. Внутрішні шари такої фанери виготовляються з хвойних порід, а зовні вона покривається листяним шпоном. Таким чином, комбінована фанера поєднує в собі і міцність, і вологостійкість. Вона знайшла широке застосування в самих різних областях - будівництві, ремонті, виробництві меблів.

Також фанеру можна поділити на 5 сортів відповідно до якістю зовнішнього шпону : R3r3r378.

Елітний (Е /А). Купити фанеру цього сорту для самостійного виготовлення меблів практично неможливо, тому що весь її обсяг набувають виробничі підприємства. Елітна фанера майже позбавлена сучків, тріщин, залишків клею та інших дефектів.Перший (I /B).Другий (II /BB).

Перший і другий сорти фанери відрізняються мінімальною кількістю вад, що робить їх оптимальним рішенням для домашнього виготовлення меблів.Третій (III /CP).Четвертий (IV /C).

Третій і четвертий сорти можна використовувати для втілення інтер'єрних задумок, які вимагають фінішного покриття - наприклад, подіумів.

Також фанера підрозділяється залежно від ступеня обробки : R3r3r361.

Шліфована (НШ).Шліфування з одного боку (Ш1).Шліфування з двох сторін (Ш2).

У меблевому виробництві шліфована фанера знайшла більш широке застосування. Нешліфований матеріал доведеться обробляти за допомогою наждачного паперу. Також існує безліч різновидів фанери в залежності від водостійкості клейового просочення . Для виготовлення домашніх меблів можна використовувати такі матеріали, як ФБА. Ця марка склеєна натуральним клеєм, що дозволяє вважати її самим екологічним видом фанери. Однак вона відноситься до невологостійкі сортам. Також існує надміцна марка невологостійкі фанери - БВ. Вона просякнута бакелітовим лаком. Марки ФБ, ФБС і БС також характеризуються міцністю за рахунок просочення, однак при їх виробництві використовувався спирторозчинний лак, завдяки чому вони відрізняються стійкістю до дії вологи. Для виробництва домашніх меблів з фанери своїми руками можна використовувати марку ФК. Для вуличних меблів вона не підійде, т. К. Відрізняється середніми показниками водостійкості. Якщо ви хочете виготовити садові меблі, можна зупинитися на сорті ФСФ. Але для домашньої обстановки він не годиться. Вологостійкість супроводжується в ньому високим вмістом хімікатів, неприпустимого для використання всередині будівель. Універсальний варіант, який підходить як для приміщень, так і для вулиці - ламінована фанера. Такий матеріал не боїться механічних навантажень, впливів агресивних зовнішніх факторів, і не потребує фінішної обробки. Фанера прекрасно підходить для самостійного виробництва меблів. Економічність в ній поєднується з надійністю, гнучкістю і простотою в обробці. Головне - вибирати матеріал відповідно до завдань, для яких він призначений. Компанія All-fanera здійснює продаж фанери різних марок і сортів за доступними цінами. За бажанням ви можете оформити у нас доставку по Москві і за її межами.

Пожожие новости