Реєстрація Контакти RSS
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Логін: Пароль:

Усе про технології конопатки зрубу

Дата: 18-09-2015, 17:36 » Раздел: Будівництво та ремонт   
Конопатка - ущільнення зрубу волокнистими матеріалами (мох, клоччя та ін.) Або теплоізоляційними засобами (різні види утеплювача). Конопатка усуне зазори і щілини між колод, що утеплить будинок і не пропустить холод всередину приміщення взимку.
Усе про технології конопатки зрубу
Конопатка своїми руками - трудомісткий процес, який вимагає певних навичок і хорошої фізичної підготовки. Якщо ви вирішили конопатити зруб самостійно, то необхідно знати, які матеріали та інструменти знадобиться. А для високоякісного результату дотримуйтеся технології.
Який матеріал вибрати для конопатки
  Вам потрібні наступні інструменти:
  • молоток вагою 300-400 кг
  • стамеска розміром 20 мм
  • конопаточная лопатка
  • гумова киянка для забивання конопатки в щілини
  • конопаточние матеріали (мох, клоччя, герметики).
Усе про технології конопатки зрубу
Від вибору матерiалiв залежить якість утеплювача і теплоізоляційні показники. Виділяють кілька видів:
Мох
Мох - Натуральний екологічно безпечний матеріал, який відмінно протистоїть вогкості і перепаду температур. З плином часу він не засихає і не гниє. Крім того, мох характеризують антимікробні і тонізуючі властивості. Матеріал використовують з давніх часів, однак коштувати така обробка буде дуже дорого. Якщо ви все-таки віддасте перевагу цьому виду, то беріть тільки сильно зволожений мох. Інакше він не заповнить щілини повністю.
Пакля
Пакля - Складний матеріал, який при усушці зрубу набирає вологість і поступово гниє. У підсумку він перетворюється на труху, яку доводиться вичищати і заново конопатити зруб.
Герметик
Герметик - Сучасні технології, який підходять для зрубу з оциліндрованих колод. Відмінним варіантом стане герметик з клоччям, він позбавить від ризику проведення наступних конопаток. Спочатку в два шари укладають клоччя, а потім герметик. У пази закладають шнур з утеплювача. Це заощадить герметичні матеріали. А щоб шви вийшли світлі і акуратні, для кожної ширини шва використовуйте відповідний тип герметика.
Стрічковий утеплювач
Стрічковий утеплювач - Матеріал, для якого характерний легкий процес укладання. Стрічку не потрібно різати на смуги. Цей варіант відмінно підійде для тих, хто планує конопатити зруб самостійно.
Технологія ущільнення стін
Конопатку дерев'яних стін виконують двома способами. Варіант «в набір» припускає клубки, які змотують з паском утеплювача. Ці пасма забивають в щілини. Конопатка «в розтяжку» передбачає окремі пасма, якими заповнюють зазори. Потім з паском роблять валик і вбивають у паз.
Усе про технології конопатки зрубу
Врахуйте, що робити конопатку слід після усадки дерев'яного будинку. Вона займає 612 місяців залежно від виду матеріалу. Починайте ущільнення з нижнього вінця і йдіть вгору по колу. Тобто кожен шов конопатят по периметру зрубу і потім переходять до наступного. Окремо конопатити кожну стіну не можна! Це призведе до перекосу зрубу. При цьому, конопатять спочатку зовні і потім всередині. Житловий дерев'яний будинок конопатят кілька разів. Частина утеплювача прокладають ще при зведенні зрубу. При цьому, між колодами залишають проміжки 4-5 см. Це спростить процес конопатки. Грунтовну конопатку проводять після усадки будинку, коли приміщення вводять в експлуатацію. Третій раз ущільнення проводять через 4-6 років. Для конопатки лазні вистачить утеплення під час зведення стін і після річної усадки. Головне, пам'ятайте про послідовність. Укладайте утеплювач знизу вгору по периметру приміщення. Спочатку зовні, а потім зсередини.
Усе про технології конопатки зрубу
Як перевірити якість конопатки зрубу
Пам'ятайте, що конопатку слід виконувати тільки з натуральних матеріалів. Нерідкі випадки, коли замість клоччя використовують монтажну піну. Це не тільки погіршить екологічну безпеку, але і скоротить термін служби будови, збільшить витрати. Якість перевіряють за допомогою невеликого гострого предмета, який не повинен пройти крізь конопатку. Для такої перевірки підійде стамеска, сталева лінійка або цвях. Крім того, проведіть візуальний огляд:
  • Кожен проміжок між вінцями повинен бути ретельно законопачу;
  • Уважно обстежте стіни на наявність монтажної піни. Якщо піна є, значить, будівельники вирішили спростити собі роботу;
  • Матеріал повинен лежати щільно. Піддягніть і витягніть утеплювач. Якщо виймається ціла смуга, то конопатка неякісна;
  • Конопатка повинна бути виконана зсередини і зовні. Особливо ретельно перевірте кути, адже там частіше утворюються тріщини.

Пожожие новости