Реєстрація Контакти RSS
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Логін: Пароль:

Як правильно вибрати будматеріали з дерева

Дата: 18-09-2015, 17:43 » Раздел: Будівництво та ремонт   
Перед будівництвом заміського будинку постає питання, який матеріал вибрати? Безсумнівно, деревина - найкраща сировина. Натуральний екологічно чистий матеріал зробить фасад вишуканим і створить затишну атмосферу всередині приміщення. Деревина сприяє швидкому обміну повітря - до 30% на добу. У дерев'яному будинку легко дихати і комфортно перебувати. Дерево характеризує привабливий колір і приємний аромат. Через унікальних властивостей деревини і затребуваності сировини ринок пропонує широкий вибір будівельних та оздоблювальних матеріалів. Брус і колода - популярні види, які вже по достоїнству оцінили багато власників дерев'яних котеджів.
Як правильно вибрати будматеріали з дерева
Головна відмінність між пиломатеріалами полягає у способі випилювання. Для бруса характерна прямокутна форма, а для колоди - кругла. Розглянемо кожен вид будматеріалів окремо.

Будівництво будинку з бруса

Звичайний (неструганий) брус

Звичайний (неструганий) брус - бюджетний і простий варіант матеріалу, який легко дістати в кожному будівельному магазині.
Переваги:
самий екологічний матеріал через мінімальну технологічної обробки
доступність
легка установка і обробка
дешева вартість.
Недоліки:
неакуратний і непрезентабельний зовнішній вигляд
погана ущільненість швів - після усадки можлива поява тріщин
вимагає внутрішньої і зовнішньої обробки.
Як правильно вибрати будматеріали з дерева

Клеєний брус

Клеєний брус - найдорожчий тип бруса через тривалу і витратною технології виготовлення. Процес являє розпилювання колоди на дошки (ламелі), які висушують і обробляють антисептичними засобами. Потім дошки складають один на одного і з'єднують за допомогою мікрошипа. Ламелі острагивают і склеюють в балки
Переваги:
Через складність виготовлення і високої якості поверхні не вимагають обробки
Розкішний зовнішній вигляд
Мінімальна усадка
Міцний матеріал не гниє, не гнеться і не тріскається
Деталі ідеально підходять один одному, що прискорює і спрощує монтаж.
Недоліки:
Вартість більше стандартного бруса в 3-4 рази
Використання токсичного клею при виготовленні.
 

Профільований брус

Профільований брус - найпопулярніший вид з даної категорії за рахунок хорошого співвідношення ціни і якості.
Переваги:
100% натуральний матеріал без синтетичних і хімічних складових
Має закінчений вигляд і не вимагає обробки
Щільно прилеглі матеріали дають гарну тепло- і звукоізоляцію
Вимагає мінімум утеплювача
Різноманітність форм і естетичність.
Недоліки:
При висиханні утворюються тріщини. Врахуйте, що квадратний брус тріскається з кожного боку. Щоб уникнути тріщин, зводити будинок краще при низькій температурі. А щоб контролювати тріщини, робіть Надпіли, які в подальшому дадуть лінію розтріскування.

Як правильно вибрати будматеріали з дерева

Будівництво будинку з колоди

Рубане (окоренной, стругана) колода

 

Рубане (окоренной, стругана) колода - найдорожчий матеріал з даної категорії за рахунок ручної обробки і незвичайного рельєфу.
Переваги:
Менше тріщить і тріскається
Стійкий до вологи
Легкість при установці
Натуральний матеріал без хімії та синтетичних засобів
Стругана вручну колоду зберігає захисний шар і натуральні властивості деревини.
Недоліки:
Висока вартість
Усадка протягом 1-15 років, яка досягає 10-12%.
 

Оциліндрована колода

 
Оциліндрована колода - колода з однаковим діаметром по всій довжині.
Переваги:
Коштують дешевше рубаних колод
Рівна та гладка поверхня, естетично привабливий зовнішній вигляд
Дають рівні й акуратні стіни, тому обробка не потрібна
Легко підганяються, що спрощує і прискорює установку
Щільна укладка захистить від вітру і опадів, довго збереже тепло в приміщенні.
Недоліки:
Через обробки деревина втрачає захисний шар
Довга усадка - 1 рік
Сильно і глибоко тріщить.

Як правильно вибрати будматеріали з дерева

Профільований брус або оциліндрованої колоди

Профільований брус і оцилиндрованні колоди - найзатребуваніші матеріали при будівництві дерев'яних будинків. Пиломатеріали вибирають за рахунок співвідношення ціни і якості, екологічної безпеки, швидкого повітрообміну. Давайте порівняємо види дерев'яних матеріалів за критеріями, які важливі при будівництві заміського будинку.
Як правильно вибрати будматеріали з дерева
Цінителям російського стилю і простору однозначно слід вибрати оцилиндрованні колоди. Оброблений матеріал правильної геометричної форми з рівною поверхнею гармонійно впишеться в пейзаж і створить неповторний інтер'єр. При цьому, будівництво не зажадає великих витрат, тому що матеріал коштує не дорого і не вимагає обробки. Профільований брус підійде для цінителів практичного європейського стилю. Такий будинок краще підійде для цілорічного мешкання і зажадає додаткового утеплення. Однак готуйтеся до великих витрат на будівництво. Дерево відносять до пожежонебезпечних і нестійким до вогкості матеріалами. Однак правильна обробка дозволить уникнути подібних проблем. Покриття поверхні фарбою і лаком, антисептиками і антипіренами захистить деревину від гниття, комах і вогню.
Як правильно вибрати будматеріали з дерева

Як правильно вибрати будматеріали з дерева

В незалежності від виду пиломатеріалів, важливо вибрати якісну деревину. Звертайте увагу на зовнішній вигляд дерева і наявність дефектів, таких як сучки або тріщини. Для будівництва заміського будинку вибирайте пиломатеріали з хвої або модрини північних регіонів країни. Це міцна деревина, яка протистоїть вогкості і не гниє. При правильній сушці і догляді, обробці антисептиками і лакофарбовими матеріалами вона прослужить 7-8 десятиліть. Будинок з сосни - оптимальне співвідношення ціни і якості для будівництва заміського житла. Міцна порода деревини стійка до вогкості, вона не гниє і не тріскається з часом. При виборі приділіть увазі рівню вологості пиломатеріалів. Експерти рекомендують використовувати деревину природної вологості. Адже після штучної сушки в камерах дерево при довгому знаходженні на будмайданчику деформується. Оциліндрованниє колоди проходять природну сушку, що зберігає натуральні властивості деревини і зменшує вартість пиломатеріалів. Брус проходить як природну, так і камерну сушку. Врахуйте, що матеріали природної вологості не можна залишати лежати більше 1-2 тижнів. Інакше деревина посиніє або скривиться. Щоб купити якісні матеріали, зверніться безпосередньо до виробника. Ви можете побачити кожен етап виготовлення і оцінити якість товару, зробити необхідні матеріали на замовлення.

Пожожие новости