Реєстрація Контакти RSS
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Логін: Пароль:

Види затирки для швів, як вибрати затирку

Дата: 19-09-2015, 19:44 » Раздел: Будівництво та ремонт   
При ремонті і покупці плитки вибору затирки часто не приділяється особливої уваги. Можливо, тому що це один із завершальних етапів роботи, коли наймасштабніші труднощі позаду, і вже хочеться швидше побачити остаточний результат. Однак іноді саме дрібні деталі і штрихи можуть істотно зіпсувати загальну картину ремонту, тому не варто скидати їх з рахунків. До того ж, шви між плитками грають не останню роль у створенні привабливого і довговічного керамічного покриття.
Види затирки для швів, як вибрати затирку
Ширина шва
Раніше питання з шириною шва вирішувалося дуже просто: тонкі шви (2-2,5 см) для стін, широкі (3-4 см) - для підлоги. Пов'язано це було з тим, що якість підлогової плитки довгий час поступалося настінної, крім того, вона повинна була витримувати великі навантаження, перепади вологості і температури, а товсті шви дозволяли компенсувати ці процеси. Пам'ятка: гранична ширина шва досі прописується на упаковці затірки, за бажанням, вона може досягати 8-10 мм. На даний момент, до традиційних варіантам додалася модна можливість укладати плитку «стик в стик». Для такої укладки підходить тільки плитка з ретельно вивіреної геометрією (ректифікований). Під час виготовлення краю такої плитки проходять додаткову калібрування і підрізування, а її грані щільно прилягають один до одного, імітуючи натуральний мармур. Насправді, це лише візуальний ефект, так як мінімальний шов (близько 05 мм) все ж існує, що дозволяє уникнути «Парсуна здуття» плиткового полотна при скачках вологості і температури. За словами досвідчених майстрів, достатньо залишити між плитками зазор, рівний складеному вдвічі малярським скотчем, щоб уникнути подальших проблем і отримати візуально єдине полотно. 
Види затирки для швів, як вибрати затирку
Пам'ятка: плитка з обвальцованним краєм для «безшовної» укладання не підходить. Докладніше дізнатися про технології затирання швів при облицюванні кахлем ви можете в інших матеріалах нашого сайту.
Види затирки
Існує кілька видів затирки для швів між кахлем, найпростіший варіант якої можна навіть  виготовити самостійно.
Види затирки для швів, як вибрати затирку
Затирка для підлоги, BASF Construction Chemicals Italia
Цементна затирка
Цементна затирка - найбільш поширений і бюджетний вид матеріалу, зазвичай випускається у вигляді сипучої речовини, який треба розвести водою або рідким латексом до потрібної консистенції. Розрізняють цементну затирку, до складу якої входить портландцемент і портландцемент і пісок. Крім того, в цементну затирку спеціально обробляють просоченнями проти появи цвілі, забруднення і т.п.
Проста цементна затирка підходь для швів шириною не більше 0,5 см. Для більш широких швів знадобиться затирка з додаванням піску, однак, слід пам'ятати, що вона категорично не підходить для плитки з емальованому облицюванням, оскільки піщинки можуть помітно подряпати покриття.
Епоксидна затирка
  Це більш дорогий і складний в нанесенні матеріал, оскільки вимагає чіткого дотримання всіх пропорцій при нанесенні, що володіє, тим ні менш, перелiком позитивних якостей. Епоксидна затирка не вигоряє під сонячними променями, не реагує на хімічні миючі засоби, перепади температури не міняє колір при висиханні і перешкоджає утворенню грибка.
Види затирки для швів, як вибрати затирку
Процес нанесення епоксидної затірки, Litokol «Епоксидної» даний вид затирки прозвали в ужитку, оскільки схоплюється такий розчин набагато швидше, ніж звичний цементний склад. Більш правильно назви даного виду затирки - двокомпонентна, оскільки складається вона з двох частин: епоксидної смоли з кремінним наповнювачем і спеціального затверджувача. В результаті їх ретельного змішування і виходить пластична маса, відмінно підходить для закладення швів. Пам'ятка: цементну затирку навіть з додавання латексу назвати двокомпонентної можна, так як латекс в ній - необов'язковий елемент, а ось «епоксидна» затирка завжди складається з двох частин. Колір такої затирки не потьмяніє з часом, так як забарвлення їй додає не барвник, а кольоровий кварцовий пісок, який виступає в якості мінерального наповнювача. Це дає можливість отримувати не тільки будь-який відтінок, але і прозору або навіть блискучу затирку для швів під металік, золото або срібло.
Види затирки для швів, як вибрати затирку
Кварцовий пісок для створення незвичайних затирок, Litokol Порада: для мозаїчних панно підібрати оптимальний колір затирки вельми скрутно. Фахівці рекомендують використовувати в цьому випадку прозору двокомпонентну затирку, здатну відображати колір найближчих елементів, візуально зливаючись з ними. На перший погляд, цементна і епоксидна затирка не будуть істотно відрізнятися, однак через кілька років експлуатації цементний склад напевно втратить первинний зовнішній вигляд і зажадає оновлення на відміну, від своєї двоскладовий аналога.
Колір затирки
Час, коли вибрати колір затирки можна було тільки з двох варіантів, білого і сірого, давно минули. До ваших послуг практично будь-який відтінок, чим неодмінно варто скористатися. Зрозуміло, біла затирка досі використовується досить часто, особливо в світлих інтер'єрах, однак застосовувати її для оформлення підлогової плитки точно не варто.
Види затирки для швів, як вибрати затирку
Кольорова затирка, Litokol Вибирати затирку найкраще одночасно з плиткою, а якщо ви купуєте їх не одночасно, не забудьте захопити з собою зразок плитки, щоб на практиці переконатися, що обрана затирка до них підійде.
Основні правила вибору кольору затирки:

  • світла затирка дозволяє створити візуально цілісне полотно і розширює простір, дозволяючи приховати неідеальну укладку самої плитки
  • темна затирка краще підходить для виділення окремих зон і частин композиції
  • для плитки для підлоги найчастіше використовують затирку сірого або коричневого кольору
  • кольорову затирку вибирають по самому світлому або, навпаки, самому темному кольору, присутнього в малюнку плитки
  • контрастну затирку не використовують при оформленні фотопанно і мозаїки
  • яскрава, що виділяється на тлі плитки затирка використовується тільки на ідеально вирівняних поверхнях, оскільки підкреслює недоліки укладання
  • для контрастних вiзерункiв (наприклад, чорно-білої плитки) рекомендують використовувати затирку нейтрального тону
Види затирки для швів, як вибрати затирку
Прозора затирка для мозаїки, Litokol Вибираючи затирку, задумайтеся, як вона буде поєднуватися з вашою плиткою або мозаїкою, також враховуйте, що епоксидний склад може бути досить складний у нанесенні і зажадає залучення професіоналів, зате з часом не втратить ні своїх властивостей, ні зовнішнього вигляду. У кожному разі, тільки продуманий підхід до вибору матеріалів і обробки здатний створити інтер'єр, який буде радувати ваше око довгі роки.

Пожожие новости