Реєстрація Контакти RSS
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Логін: Пароль:

Чим пофарбувати дерев'янi меблі

Дата: 24-09-2015, 13:20 » Раздел: Будівництво та ремонт   
Благоустрій дачної ділянки і будиночка - процес вельми цікавий, творчий і енергоємний. Кожному господарю хочеться створити унікальний затишний образ і комфортні умови для роботи або відпочинку, витративши якомога менше фінансових коштів, сил і часу.
 Чим пофарбувати дерев'янi меблі
Фарбування предметів меблів для лазні та дачі своїми руками - один із способів задовольнити творчі пориви, проявити фантазію і трохи заощадити.
Основні етапи
Незалежно від виду деревини, матеріалів для фарбування і бажань власника, існують обов'язкові для всіх типів робіт кроки:
 • очищення
 • шліфовка (при необхідності)
 • грунтовка
 • нанесення фарби
 • лакування.
 • Виходячи з бажаного кінцевого результату, до цього списку додаються інші дії - використання шаблонів, спеціальних складів або пристосувань.
 Чим пофарбувати дерев'янi меблі
Чим фарбувати?
  Для фарбування дачних і банної меблів своїми руками рекомендуються фарбувальні склади на водній основі, тому як в умовах власноручного виконання робіт важко досягти максимальної безпеки. Але, якщо господареві вдасться створити чудове провітрювання приміщення і повну безлюдність на термін сушіння вироба або погода дозволить виконувати маніпуляції на свіжому повітрі, цілком можна вдатися до інших видів засобів. Найбільш популярна фарба - акрилова, оскільки не має запаху, легко розлучається звичайною водою, наноситься рівно і зберігає соковитий колір в процесі експлуатації. До того ж, випадкові «ляпи» і непотрібні забруднення легко змиваються, не залишаючи неприємних розлучень і слідів. Грунтовку краще підбирати також акрилову. По частині обладнання, можна використовувати валики і кисті. Першими дуже зручно наносити фарбу на великі поверхні, другими - зафарбовувати особливо хитрі складки і кути. Оптимальний варіант - поєднання валика і пензлика. При покупці цих предметів слід звернути увагу на призначення: чи підходять вони для акрилової фарби.
 Чим пофарбувати дерев'янi меблі
Як фарбувати?
Перш, ніж хапатися за пензлик і починати малювання, варто визначитися з бажаним кінцевим результатом: який потрібен колір, чи буде виріб однотонним або поєднувати декілька відтінків, чи плануються додаткові елементи декору. Якщо потрібна просто добротні меблі з якісним лакофарбовим покриттям - краще віддати перевагу одному соковитому тону. Злегка урізноманітнити інтер'єр і привнести яскравість дозволять поєднання кольорів в два або три відтінки. Для дитячого куточка на дачній ділянці можна і зовсім використовувати всю палітру райдужних кольорів. Вельми популярним серед дачників став спосіб прикраси великої меблів (шаф, диванів, столів) золотими і срібними мереживами. Робиться це досить просто: відразу після першого шару фарби до виробу на хвилину прикладають заздалегідь нарізані мережива, після чого поверхню висушують і покривають наступним шаром. У підсумку виходить хитромудрий малюнок в стилі «ретро».
 Чим пофарбувати дерев'янi меблі
Короткий огляд ходу виконання робіт
 • Підготовка поверхні. Якщо новi меблi не відшліфованi, треба це зробити, інакше покриття кольором буде нерівномірним і шорстким. Після шліфування слід здути, змити всі частинки деревини і пил, протерти виріб сухою чистою тканиною і дати остаточно обсохнути.
 • Якщо є недоліки у вигляді дрібних тріщин, отворів і сколів (і таке буває), їх варто законопатити.
 • Перший основний етап - грунтовка. Можна зробити і без неї, але тоді за міцність покриття ручатися ніхто не буде, фарба запросто злізе вже через рік використання, залишивши безсторонні сліди. Грунтовка буде надійним захистом від передчасного зносу виробу, та й колір вийде рівніший, целicний і яскравіший. Бажано звертати увагу на інструкцію для грунтовки: скільки годин висушувати, наносити чи другий шар і коли.
 • Після того, як грунтовка остаточно просохне, починається другий основний етап - фарбування. З однотонним покриттям питань немає. А ось поєднання кольорів спочатку потрібно підібрати, а потім акуратно розташувати на поверхні. Рекомендується використовувати спеціальну монтажну стрічку для поділу на частки і зафарбовувати виріб поступово: нанести перший колiр-> дати висохнути-> заклеіть-> покрити наступну ділянку-> і так далі.
 • Для досягнення стійкого покриття і насиченого кольору виріб покривають другим шаром, аналогічним першому, після повного висихання. Скільки часу сохне фарба, і за яких умов, зазначено в доданій інструкції. Не варто нехтувати рекомендаціями і тимчасовими рамками, що містяться у вкладиші до фарби.
 • Після закінчення всіх етапів можна покрити готовий виріб лаком для додання ще більшої стійкості і глянцевого блиску.
 Чим пофарбувати дерев'янi меблі
Деякі рекомендації
Загуслу фарбу перед повторним використанням треба обов'язково розвести до звичайного стану, інакше на поверхні меблів утворюються краплі, згустки, шар буде нерівним. З часом будь-яке, навіть ретельно пророблене покриття, почне приходити в непридатність. Якщо після закінчення робіт залишилися якісь матеріали, їх не варто викидати. Згодом вони згодяться для маскування тріщин, що утворилися, потертостей та інших дефектів. Якщо не надто хочеться возитися з фарбами різних кольорів, кистями і монтажною стрічкою, а проявити фантазію і створити оригінальні дачні меблі дуже хочеться, можна найпростіше вилити фарбу на поверхню майбутнього творіння і дати їй вільно стекти по краям предмета. Вийде досить зухвалий варіант декору з наливом. Тільки колір при такому виконанні краще вибирати яскравий.

Пожожие новости