Реєстрація Контакти RSS
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Логін: Пароль:

Будівельна опалубка

Дата: 24-09-2015, 20:41 » Раздел: Будівництво та ремонт   
Опалубка являє собою спеціальну будівельну конструкцію, яка застосовується для зведення об'єктів з бетону та залізобетону. Частини опалубки можуть відрізнятися по області застосування, характеру будівельних робіт, застосовуваним матеріалам, конструктивним ознаками і т.д. З урахуванням того, що зводяться несучі конструкції зазвичай мають велику вагу, опалубка повинна забезпечувати міцність конструкції, високу несучу здатність, а також безпеку всіх процесів.
 
Різновиди опалубки
Залежно від свого призначення, опалубка може мати тільки одну сферу застосування або бути універсальною, тобто застосовуваної в різних будівельних конструкціях.
 • Стінну опалубку використовують для зведення стін і конструкцій фундаментів.
 • Опалубка перекриттів служить для влаштування міжповерхових перекриттів різної складності та обсягу і є максимально складною конструкцією.
 • Опалубка колон зазвичай виготовляється за формою циліндра і може змонтувати будь каркас.
 • Рамна опалубка - це жорстка конструкція, що представляє собою сталеву раму, яка рівномірно розподіляє навантаження по всій площі.
 • Балочна опалубка складається з профільованих балок, металевих або дерев'яних, і вважається непростий через необхідність постійно контролювати крок укладання всіх несучих елементів.
По можливості повторного застосування опалубки можуть бути знімними або незнімними. Незнімна опалубка не може бути застосована повторно, тому її демонтаж неможливий - вона служить конструктивною частиною всієї споруди, а тому вважається однією з найбільш недорогих різновидів. Знімна опалубка може мати кілька циклів повторного використання і часто економічно більш доцільна, хоча й коштує дорожче незнімної.

Опалубка перекриттів
Опалубка перекриттів - Це складний механізм, для зведення перекриттів різних типів. Вона активно застосовується в монолітному багатоповерховому будівництві, тому що має ряд значних переваг:
 1. простота і висока швидкість монтажу;
 2. довговічність;
 3. хороша міцність;
 4. стійкість перекриттів;
 5. висока тепло і звукоізоляція;
 6. можливість розробляти індивідуальні проекти.
Будівельна опалубка

Конструктивно опалубка перекриттів складається з наступних елементів: 
Палуба, що формує нижню частину перекриття, - вона може бути виготовлена з металу, фанери, OSB, штучних матеріалів, наприклад, пластику або полістиролу.
Несуча конструкція, основною частиною якої виступає балка опалубки, на яку настилають палубу. Несуча конструкція служить для розподілу навантаження від шару бетону і може бути дерев'яною або металевою.
Опорні стійки потрібні для підтримки працездатності всієї конструкції, тому вони передають навантаження на нижні конструкції і підтримують всю систему в цілому. Стійки можуть бути гвинтовими, клиновими і гідравлічними.
Опалубка перекриттів може бути об'ємною або телескопічною. Перша застосовується для перекриттів з балкою до 45 м, а друга - для заливки конструкцій з довжиною балки до 55 м. Об'ємна опалубка використовується, коли є істотна різниця висот між перекриттями, а опалубку на телескопічних стійках зручно використовувати через можливість установки її на будь-якому зручному рівні.
Об'ємна опалубка
Об'ємна опалубка використовується для монтажу перекриттів на висоті 4-20 м і вважається максимально ефективною на цих висотах. Найчастіше її застосовують для монтажу при будівництві будівель з бетону або залізобетону, а також залізобетонних конструкцій, мостів, естакад, тунелів, при оздоблювальних роботах і т.д. Застосовується вона в температурному діапазоні від -40 до +40 градусів. Несуча конструкція об'ємної опалубки збирається з окремих ригелів і стійок і призначена для сприйняття навантаження від опалубних стовпів.
Будівельна опалубка
Монтувати цю опалубку починають з нижнього домкрата якої опори під назвою черевик, на яку встановлюють стартову об'ємну стійку. Для того щоб наростити висоту, використовують посилені стартові стійки і стійки, які монтують з попередніми - так званими доборними стійками. Вони можуть відрізнятися по довжині, що дозволяє монтувати секції опалубки різної висоти, хоч 15 м, хоч 20 м. Ригелі теж використовуються різної довжини, що дає можливість монтувати стійки різних розмірів. На верхніх стійках знову встановлюються домкрати. Об'ємна опалубка стійка і технологічна і при монтажі, і при розбиранні. До того ж вона підвищує безпеку робіт і дозволяє витримувати навантаження на вісь до 3 тонн.

Опалубка колон

В даний час в будівництві активно використовують різні колони з бетону, які виступають в якості опор терас, верхніх поверхів, балконів і т.д. Для їх зведення потрібна спеціальна опалубка колон , В яку заливають бетон.

Опалубка колон може бути:
 • одноразової і багаторазової;
 • круглої або квадратної. 

Будівельна опалубка

Будівельна опалубка
Багаторазова опалубка для колон використовується, коли потрібно збирати її безпосередньо на місці будівництва, а після застигання бетону знімати і переносити на інше місце. Багаторазова опалубка може бути щитової або балочно-ригельній. Щитову застосовують тільки для будівництва квадратних колон - металеві щити з'єднують спеціальними кріпленнями, а всередині обкладають вологостійкої ламінованої фанерою. До багаторазової опалубці відноситься також сталева і пластикова опалубка. Сталева застосовується для круглих і квадратних колон. Пластикова опалубка вважається дуже крихкою і ненадійною, але при цьому і досить дешевою.

Опалубка фундаменту
Опалубка для фундаменту - це його майбутня форма, і найчастіше зустрічається опалубка з дерева або з металу. Як правило, вона складається з трьох частин: палуби зі щитами, підтримуючих риштувань і кріпильних елементів.
Будівельна опалубка
За своїми видами опалубка фундаменту може відрізнятися в залежності від типу збірки або конструкції, типу матеріалу і теплопровідності.

Опалубка може бути:
 • дрібно або великощитова;
 • блокова;
 • об'ємно-переставна;
 • підйомно-переставна або горизонтально переміщувана;
 • знімна або незнімна;
 • ковзна;
 • сталева, алюмінієва, дерев'яна або пластикова;
 • утеплена або неутеплені;
 • гріюча;
 • спеціальна.
Будівельна опалубка
Найчастіше, а особливо при будівництві об'єктів з незвичайними формами, застосовується опалубка з невеликих щитів для фундаменту. Завдяки таким габаритам щитів можна отримати конструкцію практично будь-якої форми.

Стінова опалубка
Стінова опалубка потрібна, щоб створювати монолітні конструкції, такі як стіни, перегородки, різні перекриття і т.д. При їх використанні можна отримати різні планування приміщень, закладених у проекти будівлі. Також завдяки стіновій опалубки отримують стіни, які не потребують оштукатурюванню.
Будівельна опалубка
В даний час стінну опалубку виробляють зі сталі, алюмінію і пінопласту. Конструкція опалубки дозволяє монтувати і розбирати її елементи з мінімальними витратами часу, а також перевозити або переносити на інші об'єкти. Якщо опалубку для фундаменту часто роблять самостійно, то виготовляти її таким чином для стін не представляється можливим - роботи мають високий рівень складності і дорого обходяться. До того ж опалубка, виготовлена на заводі з дотриманням усіх технологій, має високу міцність і надійність, а також безпечна. Як правило, конструкція стіновой опалубки складається з комплекту щитів з фанери, скріплених між собою стяжками, замками і підкосами. Також в комплект входять анкера торцеві, кронові захвати, стромбекі і підмостки для робітників. Зустрічаються великощитова, середьощитоваі дрібнощитові опалубки (залежно від розмірів щитів).
Будівельна опалубка
Сталева або алюмінієва опалубка монтується силами двох-трьох робітників, що робить будівництво дешевше. Опалубка з пінопласту завжди є незнімної, тому залишається в конструкції назавжди і забезпечує підвищену тепло- і шумоізоляцію.

Стійки-домкрати

Стійки-домкрати виступають в якості опорних елементів опалубки перекриттів і часто застосовуються в монолітному будівництві. Як правило, вони виконуються телескопічними, тобто здатні міняти свою висоту - для того, щоб це зробити, потрібно висунути трубу всередині і зафіксувати її в потрібному положенні за допомогою гайки і замку.
Будівельна опалубка

Будівельна опалубка
Стійки-домкрати можуть витримати навантаження до 2 тонн і випускаються різних розмірів. Найменші стійки звичайно висуваються до висоти 31 м, а найбільші - 45 м. Зверху і знизу до стійок прикріплені ковані гайки, що сприймають навантаження на себе.

Пожожие новости