Реєстрація Контакти RSS
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Логін: Пароль:

Як вибрати кондиціонер

Дата: 17-10-2015, 21:07 » Раздел: Будівництво та ремонт   
Коли дозріває ідея купівлі великої техніки, що б це не було, ми починаємо шукати. Шукаємо безглуздо, самі не знаємо що. І так щоразу. Потім, купивши, наприклад, холодильник, ви розповідаєте одному, киваючи на двометрове диво техніки, завчені в магазині від менеджера фрази: «це ноу Фросі!» При цьому робите важливу особу, типу - зацени, який крутяк!
Як вибрати кондиціонер
У моєму випадку «ноу фрост» закінчився нескінченними викликами майстра, бо виявилося, що «Фрост», дуже навіть «Фрост». І адже справа не в функції, справа в умовах, в яких вона опинилася марною. Також і з кондиціонерами. Перш ніж купити задумайтеся не тільки над тим, скільки ви готові за нього заплатити, але ще й над іншими питаннями. По-перше, куди ви його встановіть? Це один з найважливіших аспектів вибору кондиціонера. Від того, для якого приміщення ви обираєте спліт-систему, залежить елементарний набір функцій, якими вона повинна володіти. Для кухні і спальні потрібні будуть різні функції. По-друге, площа приміщення. Вкотре повторюю, не намагайтеся системою малої потужності обслужити більшу площу. Якщо кондиціонер розрахований на обслуговування менше ніж 20 м ?, то ставити його в приміщення розміром в 25-30 м? - Викинути гроші на вітер (в прямому сенсі слова). Кондиціонер в таких умовах буде працювати безперервно на повну потужність, при цьому досягнення встановленої температури практично не буде відбуватися, або ж кондиціонер не зможе переходити в режим підтримки температури. Основною складовою частиною кожного кондиціонера є компресор, і його життя обмежене певною кількістю робочих годин. Таким чином, ви не тільки не отримаєте бажаного результату, але ще й скоротіть в рази термін служби своєї техніки. Те ж саме стосується роботи кондиціонера при відкритих дверях і кватирках. Знаю пару випадків, коли при включеному кондиціонері відкривали кватирку з унікальним поясненням: «Щоб провітрити застояне повітря». У вас два варіанти - або відкриваємо вікно, або включаємо кондиціонер, третього не дано.  По-третє, наявність або відсутність інвертора. Інверторне керування допомагає знизити витрати на електроенергію, продовжити термін служби компресора. Останнє відбувається за рахунок того, що при інверторному управлінні кондиціонер переходить в режим підтримки температури, відразу після того як нажене її до заданої
. Безінверторние моделі працюють, включити /виключити - нагнавши температуру, система відключається, як тільки температура відхиляється на певну кількість градусів, система знову включається на повну потужність. Мінус інверторних моделей (він же плюс безінверторних) - у ньому багато електронної начинки, яка погано переносить перепади напруги. Тому якщо в районі вашого проживання перепади не рідкість - краще взяти класичну модель. Правда, сучасні спліт-системи з інверторним управлінням почали оснащувати вбудованими стабілізаторами. Функції та режими. Перераховувати їх все у всіх існуючих виробників з точними назвами англійською не варто. Поговоримо про основні.
Функції та режими кондиціонерів
Режим охолодження
Режим охолодження - це базова функція, а от режиму обігріву в кондиціонері може і не бути. Якщо він є, то зверніть увагу на мінімальну температуру, при якій його можна включати. З цим режимом пов'язана функція захисту від обмерзання і наявність захисних накладок на вентиляторі. Теплий пуск - це сюди ж, це означає, що кондиціонер спочатку сам розморозить зовнішній блок.
Режим осушення
Режим осушення придасться на кухні і в сирих приміщеннях, наприклад в кутовій кімнаті в панельних багатоповерхівках з підвітряного боку або інших сирих приміщеннях. Якщо у вашій квартирі ніколи не було особливо сиро, то і використання такого режиму вам буде не до чого, а випадкове його включення може призвести до пересихання повітря, що негативно позначається на дихальній системі. Зверніть увагу, що в деяких моделях режим економ об'єднують з режимом осушення. Будьте уважні.
Нічний режим
Нічний режим - уважно вивчіть, що під цим мається на увазі у даної конкретної моделі. Чи мається на увазі зниження рівня шуму, або ж у нічному режимі кондиціонер намагається зробити температуру більш комфортною для сну. Це дуже важливо, якщо ви чуйно спите, адже при другому варіанті далеко не факт, що кондиціонер стане працювати тихіше.
Авто-режим
Авто-режим - кондиціонер зберігає останні настройки для всіх трьох основних режимів. Сюди ж функцію запам'ятовування налаштувань.
Економ режим
Економ режим - у різних виробників своє розуміння економії, тому про економ-режим також варто дізнатися побільше. Крім того варто розуміти, що цей режим у однієї і тієї ж моделі, одного і того ж виробника, де різниця в наявність чи відсутність інвертора - працюватиме абсолютно по-різному. Приміром, в режимі економії кондиціонер знижує потужність і як можна рідше включається на повну потужність. Температура при цьому підтримується за допомогою вентилятора, який створює рух повітря, щоб максимально довго утримувати якщо і не температуру, то ілюзію прохолоди. Це прекрасно в безінверторной моделі, але в моделі з інверторним управлінням така функція - просто марна.
Фільтри
Фільтри. Основним фільтром є сітка великої площі, яка прикриває внутрішній блок, захищаючи його від попадання пилу та інших великих часток, які можуть потрапити у всередину з потоком повітря. Фільтрація повітря для здоров'я людини спочатку була на другому місці, і тільки з часом очищенню повітря для оздоровлення стали приділяти підвищену увагу. Стандартний фільтр по терміну експлуатації прирівнюється до терміну експлуатації самого кондиціонера. Додаткові фільтри мають обмежений термін служби, зазвичай це 3-5 місяців. Правда, коштують вони не дорого, тому при бажанні можна собі дозволити. При покупці поцікавтеся наявністю додаткових фільтрів в комплектації і можливістю їх установки. Зверніть увагу на розмір додаткових фільтрів - вони зазвичай бувають двох розмірів, але при цьому на один внутрішній блок можна встановлювати тільки фільтри одного розміру. Це основне на що варто звертати увагу при покупці спліт-системи. Всі додаткові функції, як то визначення комфортної температури, управління за допомогою смартфоном та інше, є зовсім не обов'язковими. Відсоток людей, які весь час їх використовують, невеликий, тому варто подумати, перш ніж переплачувати за них. 

Пожожие новости