Реєстрація Контакти RSS
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Логін: Пароль:

Електромонтаж в домашніх умовах

Дата: 7-11-2015, 12:42 » Раздел: Будівництво та ремонт   
Без електрики в наш час обійтися складно, тому якісне і надійне електропостачання - важливий компонент будь-якого сучасного будинку. Рішення задач по прокладці електромереж краще довірити професіоналам, але якщо опанувати елементарними знаннями і теоретичними уявленнями про аналізований предмет, розуміти залежність між струмом, напругою і потужністю, то цілком можна обмежитися і своїми силами.
Електромонтаж в домашніх умовах
За монтаж проводки краще братися на самій ранній стадії ремонту, коли не виконано внутрішнє оздоблення стін. Комплексна проробка кожної ланки електромережі дозволить забезпечити максимально високий рівень безпеки та надійності. Електромонтажні роботи в будинку можна почати з заміни або прокладки нових кабелів. Далі слід встановити і виконати распайку комутаційних коробок, встановити в гніздах в стіні настановні коробки під розетки і вимикачі. Потім вирізують отвори під світильники або розетки і встановлюється електрощит з автоматами і лічильником обліку електроенергії з розведенням електричних кабелів.
Електромонтаж в домашніх умовах
Початковий етап з прокладання кабелів, розпаювання розгалужувальних коробок, установці і комутації електричних кабелів вимагає наявності спеціальних навичок та інструментів, тому не рекомендується проводити його самостійно. Краще довірте цю роботу фахівцям, які допоможуть скласти схему електропроводки, підібрати кабель необхідного перетину і марки, автоматичні вимикачі підходящого номіналу.
Електромонтаж в домашніх умовах
На завершальній стадії ремонтних робіт виконується чистова установка розеток, вимикачів і світильників. І робота ця виявляється під силу навіть непрофесіоналові. Після виконання оздоблювальних робіт, потрібно виконати чистову установку і підключення розеток, вимикачів, електроприладів і світильників. Тому після закінчення фарбування стель і обклеювання стін шпалерами, можна сміливо приступати до самостійної установці розеток, вимикачів і світильників. До електричного кабелю підключити їх теж не складе особливих труднощів. Єдине, що потрібно завжди пам'ятати - при самостійному електромонтажі в своєму домі за будь-яких обставин необхідно суворо дотримуватися необхідні заходи безпеки.
Електромонтаж в домашніх умовах
  Монтаж проводки можна виконати як прихованим, так і відкритим способом.
Вимикачі та розетки при відкритому типі монтажу електропроводки можна монтувати в спеціальні кабель-канали, виготовлені з пластику. Такі кабель-канали виробляють сьогодні багато великих компаній, які, до речі, раді надати готові комплексні рішення з проектування і прокладання електромереж. Електропроводка в будинку, виконана в кабель-каналах гарантує зручний і легкий доступ до проводів при виникненні такої необхідності, але короба мають низьку пожежобезпечність і в житловому приміщенні виглядають не естетично. Гофровані труби необхідно використовувати в тих приміщеннях будинки, в яких зафіксована висока вологість (наприклад, у ванній кімнаті або в туалеті). Гофровані пластикові труби для прокладки електромереж ДКС серії «Octopus» забезпечують надійну ізоляцію, а також виключають можливість ураження електричним струмом при пошкодженні основної ізоляції кабелю. Відкритий метод прокладки електропроводки використовують в тому випадку, коли інший спосіб неможливий. Прихований спосіб монтажу електропроводки більш безпечний, якщо порівнювати з проводкою відкритого типу. Даний тип монтажу дозволяє захистити провідники і робить можливим прокладку провідників по найкоротшій відстані. Тим не менш, при виникненні несправності, потрібно куди більше часу, щоб виявити і замінити пошкоджений кабель. Прихована проводка прокладається до початку штукатурних та оздоблювальних робіт. Розводка прихованої електропроводки виконується в порожнинах будівельних конструкцій, в трубах, в штробах стін, за підвісною стелею або під підлогою. Це значно покращує дизайн приміщення, сприяє охолодженню проводів. Монтаж електропроводки в стяжці підлоги здійснюється в замонолічених гофрованих трубах.
Труби серії «Octopus» відрізняються підвищеною гнучкістю і легкістю. Вони дозволяють ефективно запобігти загоряння, яке може виникнути внаслідок короткого замикання в проводці, а при їх монтажі практично не потрібні додаткові комплектуючі, що істотно скорочує час робіт при укладанні кабелю. Після заливки і повного висихання бетонної стяжки, кабелі та проводи простягаються всередині труби. Для максимальної зручності кожну розеткову групу укладають в окрему трубу. Згодом при частковому ремонті проводки можна буде легко перевірити пошкоджені ділянки і, якщо необхідно, замінити їх.


Найлегше виконати монтаж електропроводки за підвісною стелею. При монтажі підвісної стелі з'являється зазор, у який можна встановити електричні дроти, а потім виконати їх розводку до всіляких світильників. Щоб уберегти проводку від загоряння, можливого внаслідок короткого замикання, в підвісних конструкціях з порожнинами рекомендуються прокладати дроти в гофрованої труби ПВХ. Самий складний і незручний спосіб прихованої прокладки електропроводи - штроблення зубилом і молотком. Щоб не проробляти штроби в стінах, можна виконати прихований монтаж мереж за допомогою гіпсокартону, який також відмінно ховає електропроводку. Кабелі прокладають як у самому гіпсокартоні, так і під ним. Для цього застосовуються стійкі до горіння труби та короби. Коли розташування споживачів електроенергії повністю визначене і розмічені траси електропроводки, кабель пропускається через гофровану трубу, діаметр якої вибирається відповідно до товщини прокладається кабелю. Для розгалуження проводів електричної мережі в порожнистих стінах з гіпсокартону використовуються відгалужувальні коробки з кабельними вводами. Саме від них відбувається пропускання кабелю в гофровану трубу. Він прокладається строго вертикально в напрямку розташування всіх вимикачів, розеток і світильників, які є в приміщенні. В асортимент відгалужувальних коробок ДКС входять пристрої, що виконують безліч завдань, починаючи від економії електроматеріалів і закінчуючи декоративними функціями. Проте найголовнішою функцією, яку виконує будь відгалужувальна коробка виробництва ДКС, є надійний захист з'єднань кабелів від пилу, вологи і механічних пошкоджень, щоб уникнути погіршення якості контактів і виникнення короткого замикання. Остаточне рішення про те, який варіант прокладки електропроводки вибрати, залишається за господарем будинку. Якщо заздалегідь все розрахувати, використовувати і підключити до роботи фахівців, монтаж проводки не завдасть незручностей, займе зовсім невеликий проміжок часу.

Пожожие новости