Реєстрація Контакти RSS
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Логін: Пароль:

Технічні характеристики ОСБ плит: плюси і мінуси

Дата: 9-11-2015, 21:16 » Раздел: Будівництво та ремонт   
Як будь-який будівельний матеріал, плити ОСБ мають свої сильні і слабкі сторони. Для одних робіт вони будуть оптимальні, для інших стануть менш вдалим вибором. Якщо ви обмірковуєте зараз, варто чи ні використовувати в своєму будівництві орієнтовано-стружкових панель, пропонуємо уважно розглянути плюси і мінуси ОСБ плит і зробити відповідні висновки.
Технічні характеристики ОСБ плит: плюси і мінуси
Плити ОСБ: технічні характеристики
Щоб об'єктивно оцінити, наскільки підходить саме вам ОСБ матеріали, необхідно знати деталі їх виробництва. Плити являють собою багатошаровий пиріг, до складу якого входить натуральна деревна тріска і стружка, скріплені синтетичною смолою і воском. Особливістю технології виготовлення цього виду панелей є те, що стружка в шарах розташована в різних напрямках: у зовнішніх - уздовж аркуша, у внутрішньому - впоперек.
Таким чином досягається особлива міцність на вигин, гнучкість, жорсткість і отримується бoльшая, ніж у подібних будівельних матеріалів, здатність утримувати кріплення.
Плюси і мінуси ОСБ плит
У плит ОСБ технічні характеристики можуть бути як підходящими саме для вашого ремонту, так і не відповідають вашим запитам. Пропонуємо уважно розглянути позитивні і негативні сторони плит ОСБ.
До безперечних переваг матеріалу можна віднести наступні параметри:
  • Вони міцні . Цей показник відображає кілька моментів: модуль пружності, міцність на вигин і на розрив. Вони досить високі. Це підтверджує використання плит ОСБ для будівництва будинків у сейсмічно небезпечних регіонах. Там будови з елементами конструкції з ОСБ показали більш високу міцність в порівнянні з їх цегляними аналогами. 
  • Вони вологостійкі. Завдяки просоченню зі смол і воску панелі ОСБ мають високий показник стійкості до похмурої дощової або снігової погоді. Згідно з дослідженнями відсоток розбухання плит за умови їх знаходження в рідини протягом доби становитиме від 17 до 25 в залежності від виду плити. 
  • Вони відмінно поглинають шум. Стружка і смоли утворюють продукт високої щільності. Це робить плиту не тільки міцною, але і позбавляє від сторонніх звуків. 
  • Вони легкі . Вага плити OSB залежно від її розміру варіюється від 15 до 40 кілограм. 
  • З ними просто працювати. Панелі ОСБ легко піддаються обробці, подібно звичайній деревині. Ви без зусиль зможете розпиляти, просвердлити, відшліфувати плиту за допомогою стандартного набору інструментів. Крім того, її достатньо просто зашпаклювати, пофарбувати, залакувати, обклеїти шпалерами, плиткою, кахлем і под. 
  • Вони екологічно безпечні. Панель ОСБ виготовляється відповідно європейським або американським державним стандартам, тому рівень випарів від смол і воску задовольняє допустимі норми. Для того щоб бути впевненим, що купуєте безпечний продукт, стежте, щоб на товарі стояла маркування «Еко» та відповідність класу Е1 або Е0. 
  •  
Плити ОСБ, технічні характеристики яких ми розглянули, володіють не тільки позитивними, але і деякими негативними властивостями. Вони стосуються продукту не найвищої якості. Приміром, до складу смол, використовуваних недобросовісними виробниками, входить формальдегід, який випаровується в приміщенні і завдає шкоди здоров'ю. При цьому використання подібних панелей в якості зовнішньої обробки будинку безпечно.
Головне, зробити правильний вибір
В даний час клієнтоорієнтовані російські, американські, канадські і європейські компанії виготовляють продукт без вмісту небезпечної речовини, маркіруючи свій товар «Еко». У відповідності зі стандартами цих держав ОСБ матеріали, що задовольняють параметрам класу безпеки Е1 або Е0 не заподіюють шкоду здоров'ю людини. Найбільш популярними і перевіреними брендами-виробниками плит OSB є Egger (Австрія), Kronospan (Австрія), Eco (Латвія), Kronopol (Швейцарія),  Louisiana Pacific (США), Georgia Pacific (США). Зважте всі плюси і мінуси ОСБ плит і зробіть правильний вибір!

Пожожие новости