Реєстрація Контакти RSS
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Логін: Пароль:

Як зробити вакуумну камеру своїми руками

Дата: 20-11-2015, 21:26 » Раздел: Будівництво та ремонт   
Досить часто у майстра не вистачає інструменту, щоб втілити якусь ідею в життя. Так сталося і в мене, коли довелося зіткнутися з необхідністю працювати з вакуумом. Спочатку я використовував малопотужні побутові системи для консервування, але дуже скоро знадобилися форми об'ємом більше літра, і я вирішив зробити вакуумну камеру своїми руками. На малопромисловому ринку їх вибір невеликий, а ціни більш ніж високі. Для чого ж потрібні вакуумні камери в хендмейд і дрібної промисловості? Їх використовують для дегазації різних формувальних мас, що забезпечує створення якісної форми. Вакуумні камери для дегазації допомагають видалити бульбашки повітря з ливарних поліуретанів, також забезпечуючи високу якість виробу. Дегазація необхідна миловарів, адже після приготування мила, особливо прозорого з елементами графіки, неприпустимо присутність бульбашок повітря, які псують продукт. Отже, як же зробити вакуумну камеру для дегазації своїми рука без особливих витрат?
Як зробити вакуумну камеру своїми руками
Матеріали та інструменти: 
  • вакуумний насос 
  • балон з-під фреону 
  • кисневий шланг 
  • хомути 
  • викрутка 
  • ключик на 8 
  • маркер 
  • болгарка 
  • пластилін 
  • силікон 
Робимо вакуумну камеру для дегазації своїми руками
Ми робитимемо лише вакуумну камеру, насос все одно доведеться купувати. У домашніх умовах його практично неможливо зробити. Я купив вакуумний насос, який дає 15 літрів вакууму в хвилину, більше й не треба.
Як зробити вакуумну камеру своїми руками
Перетворюємо балон з-під фреону в камеру для вакууму. Для цього відрізаємо верх балона, тільки рівно. Для цього від серединки верхньої точки балона відзначаємо рулеткою однакову відстань, робимо по колу кілька позначок, а потім маркером замикаємо їх у лінію по колу. Беремо болгарку і відрізаємо. Виходить урізаний балон і відрізана від нього тарілка. Далі перевертаємо відрізану тарілку і вставляємо її на місце. Тепер потрібні послуги газозварника. Нам необхідно приварити тарілку догори дном, а потім вирізати в ній отвір потрібного нам діаметру. Я зробив так, щоб вільно проходила літрова банка. Таку нескладну роботу вам можуть зробити на будь-якому автосервісі або госп. дворі майже задарма.


Наступний етап - це створення прокладки, яка буде герметизувати балон під час викачування повітря. Для цього по периметру вирізу з пластиліну виклеюють бортик по висоті вище загального горизонту зрізу. У вийшла канавку заливаємо силікон. Я використовував Еластоформ, як не дорогий, але вірний. Можна в принципі використовувати і звичайний сантехнічний, але застигати він буде дуже довго, тому що в ньому немає каталізатора.
Як зробити вакуумну камеру своїми руками
Щоб відкачувати повітря з камери, їй потрібна кришка. В ідеалі для цього треба використовувати шматок оргскла. Так можна бачити, який процес відбувається в камері. Однак мені під руку потрапила керамічна плитка для підлоги, яку я обрізав по діаметру, на півсантиметра меншому зовнішнього боку силіконової прокладки. Таким чином, кришка буде добре прилягати і тримати вакуум.
Як зробити вакуумну камеру своїми руками
Камера майже готова. На всіх фреонів балонах є ручки для перенесення і краник. Тепер, перевернувши балон догори дном, ми поставимо його на ручки, як на опори.
Як зробити вакуумну камеру своїми руками
На краник одягнемо один кінець кисневого шланга і затиснемо хомутом. Викачавши повітря, можна закрити краник і вакуум буде зберігатися в камері. Для того щоб впустити в камеру повітря, треба зняти шланг зі штуцера насоса або камери і відкрити краник.
Як зробити вакуумну камеру своїми руками
Можна ускладнити конструкцію, поставити в шланг тройнічек з різьбовим клапаном, зробити ресивер для постійного зберігання вакууму, проте для виконання найпростішої роботи вистачить і такої камери.

Пожожие новости