Реєстрація Контакти RSS
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Логін: Пароль:

Як облаштувати сауну або хамам в міській квартирі

Дата: 27-12-2015, 21:49 » Раздел: Будівництво та ремонт / Ванна кімната   
Щороку, 31 грудня ви з друзями ходите в лазню? А якщо не тільки під Новий рік і далеко ходити вам не доведеться? Облаштування сауни або лазні в міській квартирі більше не є екзотикою і цілком доступно всім бажаючим, головне, врахувати всі нюанси і правильно вибрати відповідну конфігурацію.
Як облаштувати сауну або хамам в міській квартирі
Сауна в мансарді, Prestige Saunas Ltd 
Сауна в квартирі
Кажуть, що фіни народжуються і вмирають в сауні. Привід для подібних жартів очевидний, адже за статистикою на 5000000 жителів у цій країні припадає 2 млн саун. Пам'ятка: сухий пар фінської сауни (вологість не більше 20%) добре прогріває, нормалізує тиск, розслабляє і допомагає в якості профілактики простудних захворювань. Повітря в сауні може прогріватися до 90-100 градусів.
Як облаштувати сауну або хамам в міській квартирі
Сауна від Jager Haustechnik Фінські сауни є в багатьох міських квартирах і в нашій країні, що не дивно, адже облаштувати компактну домашню сауну не так вже складно і витратно. Мінімальна площа сауни на одну людину всього 2 м2 при висоті стелі від 2 м, що дозволяє вмістити її в стандартний санвузол або навіть в комору. Так як вологість повітря у фінській сауні невелика, про спеціальну гідроізоляції і вентиляції турбуватися не доведеться.
Як облаштувати сауну або хамам в міській квартирі
Компактна сауна від The Kitchen Design Centre Ви можете придбати готову вбудовувану сауну, а можете облаштувати її своїми руками, що обійдеться значно дешевше. В останньому випадку доведеться подбати тільки про обшивку стін утеплювачем і вагонкою, вибрати грубку і встановити скляну дверку яка щільно закривається . Звичайну кахельну підлогу, як і у всій ванній, можна не міняти. Кращим матеріалом для облицювання саун вважається деревина хвойних порід, яка при нагріванні виділяє корисні фітонциди і приємний аромат. Так само можна використовувати липу і осику, що славляться заспокійливим ефектом. Оптимального результату можна досягти, якщо поєднати вагонку різних порід , А також якщо деревина оброблена спеціальними антигрибковими і протипожежними складами.
Як облаштувати сауну або хамам в міській квартирі
Сауна від компанії Villeroy & Boch Пам'ятка: з юридичної точки зору облаштування саун в міських квартирах дозволено, проте тільки в новобудовах, так як дроти повинні витримати посилене навантаження. Погоджувати перепланування та обладнання сауни доведеться в стандартному порядку, як і всі інші переробки. 
Як облаштувати сауну або хамам в міській квартирі
Готова фінська сауна фабрики Grandform Щоб зробити відпочинок в сауні максимально комфортним, управління піччю зручно за допомогою дистанційного пульта, а вбудовані датчики допоможуть контролювати температуру і допустимий час знаходження в сауні.
Як облаштувати сауну або хамам в міській квартирі
Кабінка сауни марки HAFRO
Хамам в квартирі
Справжню російську лазню обладнати в міській квартирі, на жаль, практично нереально. Виходом з положення може стати турецький хамам. Температура в ньому не піднімається вище 40-50 градусів, однак відбувається це майже при 100% вологості. Хамам, на відміну від лазні та сауни, не дає навантаження на серце і корисний багатьом астматикам.
Як облаштувати сауну або хамам в міській квартирі
Турецька парна, Arcada Ltd Обладнати хамам в міській квартирі, на жаль, складніше, ніж влаштувати фінську сауну, тому багато зупиняють свій вибір на готових парових кабінах. Втім, спорудити хамам при належному завзятості можна і самостійно 
Як облаштувати сауну або хамам в міській квартирі
Компактний хамам, проект Геннадія Чернева
 
 
 
 
 
 
 
 
Що потрібно врахувати при проектуванні хамама:
  • хамам, як і сауна, дає велике навантаження на електромережу і зажадає узгодження перепланування;
  • на сім'ю з 3-5 чоловік досить хамама площею близько 25 м2;
  • для нагнітання пари знадобиться парогенератор, як правило, електричний;
  • обов'язкова наявність проточної і витяжної вентиляції і зливу для води;
  • в хамаме обігріваються підлогу, лежаки, підлогу або стелю, що зажадає додаткових витрат;
  • паропровід в хамаме виходить на висоті 15-30 см від підлоги;
  • традиційно в хамаме влаштовується джерело з проточною водою, що ллється в чашу (Курну), яку використовують для обливання;
  • хамам будують один раз, тому важлива ретельна підготовка і грамотний проект.
Як облаштувати сауну або хамам в міській квартирі
Хамам від Happy Sauna S.r.I. Приміщення для хамама повинно бути максимально ізольовано від решти квартири, тому оздоблювальні, гідрозіоляціонние і армовані матеріали на стінах можуть з'їсти 5-7 см корисної площі. Їх іноді так і називають «пиріг хамама» через багатошаровості. На висоті 60-70 см від підлоги влаштовуються вбудовані анатомічні сидіння зі спинками або лежаки (140-180 см від підлоги). При цьому парові форсунки повинні розташовуватися в максимально недоступному для людини місці, щоб випадково не обдати нікого гарячою парою. Облицьовують хамам традиційно або мармуром або мозаїкою.
Як облаштувати сауну або хамам в міській квартирі
Хамам, дизайнер Марія Соловйова-Сосновік, фото Анна Кисельова
Душові з додатковими функціями
Очевидно, що справжній хамам в квартирі потребують значних вкладень і серйозного ремонту, інша справа, готові душові кабінки з вбудованою функцією турецької парної. За зовнішнім виглядом вони нічим не відрізняються від звичайних, хіба що обов'язковою наявністю стелі і додаткового парогенератора.
Як облаштувати сауну або хамам в міській квартирі
Душова з вбудованим парогенератором від Jacuzzi Europe Для більш «просунутих» користувачів існують спеціальні парові кабінки. Вони також оснащені душем, проте основною їх функцією все ж є хамам. Такі кабінки оснащені потужним парогенератором (до 24 кВт /год), який вимагатиме окремого підключення до високовольтної підводки, як і повноцінна сауна. Парові кабінки можуть бути розраховані на одного, двох і більше осіб і виготовляються звичайно з пластику, скла, плитки або металу, так як з-за високої вологості використання дерево в хамамах не доцільно.
Як облаштувати сауну або хамам в міській квартирі
Парова кабінка з кольоровою підсвіткою від HAFRO Пам'ятка: в готових парових кабінках може бути багато приємних додаткових функцій, наприклад, хоромотерапія, підсвічування або вбудовані музичні колонки.
Як облаштувати сауну або хамам в міській квартирі
Готовий хамам фабрики Starpool Цілющий ефект лазні та сауни не потребує реклами, що особливо очевидно в зимовий час. Що особливо приємно, насолоджуватися приємним теплом можна не виходячи з власної квартири хоч кожен день.

Пожожие новости