Реєстрація Контакти RSS
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Логін: Пароль:

Як вибрати квартиру в новобудові

Дата: 3-05-2017, 14:20 » Раздел: інтер'єр та дизайн   
 

 

Купівля житла завжди пов'язана з істотними фінансовими ризиками, і новобуд – не виняток.Серед основних переваг житла в новобудовах, перш за все, використання сучасних технологій будівництва та матеріалів, відповідність загальносвітовим нормам і стандартам. У нових будинках можна знайти вдалі планування, максимально відповідні смаку покупця; площі квартир, як правило, більше, ніж в будинках радянської будівлі, пише www.teremki-bud.com.ua.
До речі, зведення будинків за новітніми технологіями будівництва, як і використання сучасних матеріалів, наприклад, утеплювачів, різного роду шумо - та гідроізоляцій дозволяє мешканцям надалі економити на витратах тепла, води та електрики. Враховуючи прогресуючий зростання комунальних тарифів, ці переваги не будуть зайвими.

Також, кажуть, можна розраховувати на справну роботу всіх систем – від ліфтів до проводки і каналізації. Питання, звичайно, спірне, тому що при підключення будинку до міських мереж можуть виникати проблеми, але вирішувати їх, у тому числі і фінансово, зобов'язаний забудовник.

Ціна питання

Ціна – теж перевага первинного ринку, адже вартість квадратного метра, як правило, істотно нижче вторинки. Так, середня вартість нового житла економ-класу сьогодні в Києві становить близько 12-14 тис. грн за кв. м, тоді як квадратний метр в бізнес-класі обійдеться вже в 15-17 тисяч гривень. На вторинному ринку, для порівняння, купити квартиру в Києві можна в середньому за 20-22 тис. грн за кв. м.

Коли мова йде про житло економ-класу, саме ціна грає вирішальну роль. Тим не менш, втрачати голову від рекламних оголошень про величезні знижки не варто. По-перше, тому, що в проспектах зазвичай публікують найнижчу ціну, що поширюється на великі багатокімнатні апартаменти, або на квартири з невдалими плануваннями або розташуванням.

По-друге, тому що ціни зараз змінюються мало не щодня. Обумовлено це, головним чином, коливанням курсу долара, манливим зростання цін на будівельні матеріали та транспортні послуги, а також політична нестабільність, економічна криза і тривалі бойові дії.

Орієнтування на місцевості

Підшукуючи ділянка під багатоповерховий будинок, забудовник також прагне до мінімізації витрат, і питання транспорту та соціальної інфраструктури можуть залишитися "за кадром". Тому дуже важливо вивчити локацію самому.

Окрему увагу варто приділити наявності підземного паркінгу або наземної парковки. Якщо вони не передбачені проектом, а у вас є машина, варто визначитися з шириною проїзної частини, тротуарами і навколишніми дворами – наскільки вони готові прийняти автомобілі мешканців нової багатоповерхівки.

Якщо будинок є другою чергою житлового комплексу, незайвим буде поспілкуватися з заселившимися в будинку першої черги сусідами.

Варто поцікавитися і більш "глибокими" питаннями – географією місцевості і результатами геодезичних досліджень, щоб майбутній будинок виявився не стоїть на краю обриву, в місцях зсувів, або його репутація не була "підмочена" ґрунтовими водами. Знання історії місцевості також не буде зайвим – продати через кілька років квартиру, збудовану на місці поховання відходів підприємства або будинку, що стоїть на залишки старовинного кладовища, буде проблематично.

З чого будують будинок

Основний матеріал стін, як і технологія його зведення – те, на що варто звернути увагу. У багатоповерхових будинках економ-класу нерідко використовуються залізобетонні панелі. Це одна з найдешевших технологій будівництва, що дозволяють скоротити витрати забудовника приблизно на 20%. Ця технологія була на піку популярності у 80-х рр. минулого століття, коли перед владою стояло завдання забезпечити населення недорогим для держави соціальним житлом.

З тих пір ми мали змогу оцінити всі його переваги та недоліки. Мова йде, насамперед, звісно, про літній нагріванні і зимовому переохолодженні залізних конструкцій. Природно, це може вимагати додаткових витрат на утеплення або охолодження приміщень.

Ще одним істотним недоліком панельного будинку називають наявність внутрішніх несучих стін, а це означає, що про перепланування або ремонті з перенесенням стін доведеться забути. З іншого боку, саме такі будинки найчастіше здаються вже з чистовим ремонтом – шпалерами, фарбою, ламінатом, сантехнікою.

Монолітно-каркасна технологія характерна для будівель більш високого класу. Ця технологія дозволяє розробити і реалізувати власну планування житла, іноді навіть на стадії будівництва.

Цегляна кладка є найбільшою екологічною, але будують таких будинків зараз небагато: така технологія не тільки здорожує вартість будівництва, але і не дозволяє зводити занадто високі будівлі.

Високо сиджу – далеко дивлюся

Найбільш популярними апартаменти економ-класу є малогабаритні (до 60 квадратів) одинички і двійки, в бізнес-класі великим попитом користуються двокімнатні і трикімнатні площею 80-120 кв. м. найпопулярнішими в обох випадках є 4-12 поверхи – не занадто низько, щоб дворова життя не заважала відпочинку мешканців, але і не високо, щоб у разі поломки ліфта дістатися до квартири пішки.

Однак, є люди, які віддають перевагу "високі" поверхи з-за красивих видів з вікон. Тут теж потрібно бути уважним. По-перше, красивий вигляд – це додаткові гроші. По-друге, вибирати варто західну або східну сторону, щоб квартира не виявлялася цілий день на сонячній або тіньовій стороні, оскільки це потягне за собою додаткові витрати на охолодження або обігрів. По-третє, надійність ліфта: при будь-поломки або відключенні електроенергії жителям верхніх поверхів доведеться несолодко. Ну і, по-четверте, якщо перед вікнами майбутньої квартири нічим не заповнений простір, велика ймовірність через кілька років отримати в якості "виду" вікна квартири у будинку навпроти.

Крім усього цього, необхідно детально вивчити документацію на споруджуваний будинок і, насамперед, затверджену його планування, отримати не тільки інформацію про те, на якому поверсі запланована майбутня квартира, але і який номер вона буде мати. До речі, надання такої інформації може бути додатковим свідченням надійності обраного забудовника.

Ремонт – справа тонка


Від того, в якому стані здаються квартири в новому будинку, безпосередньо залежить вартість ремонту. В Україні більшість забудовників здають квартири, в кращому випадку, в стані "під чистову обробку", а тому додаткові вкладення в квартиру можуть становити до половини її вартості.

Крім об'єктивних чинників, здатних вплинути на рівень і комфорт життя, існують індивідуальні смаки і вимоги до выбираемым апартаментів, яким слід також приділити пильну увагу. Тим більше, що жити там планується не один рік.

Пожожие новости