Реєстрація Контакти RSS
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Логін: Пароль:

Як облаштувати винний льох у себе вдома

Дата: 19-09-2015, 13:21 » Раздел: інтер'єр та дизайн   
Відклавши одного разу пляшку улюбленого вина, ви поповнюєте колекцію, і вже з інтересом і азартом відкриваєте для себе нові горизонти на винному терені. Привезені з різних куточків планети і подаровані екземпляри колекції вже перестали поміщатися в спеціальний шафі, і ви замислюєтеся про необхідність справжнього винного льоху у себе вдома?
Як облаштувати винний льох у себе вдома
Така затія - недешеве задоволення і вимагає певних знань при проведенні будівельних робіт. Поради від експертів.
Теорія
Вино, як окремий організм, вимагає дбайливого ставлення і дотримання всіх умов зберігання. У першу чергу, в погребі повинен підтримуватися постійний температурний режим в районі 10-14 ° С, що дозволить безперешкодно зберігати закриті пляшки довгий час. Занадто високі температури або їх перепади деформують пробку, внаслідок чого в пляшку може потрапляти повітря, а напій змінить свої властивості. Повітря в погребі обов'язково повинен бути вологим, щоб пробка не висохла, і вино не зіпсувалося. 60-75% - оптимальна вологість повітря для льоху, при більш високій вологості на стінах і меблів буде з'являтися цвіль. Дизайнер Станіслав Орєхов стверджує, що для зберігання вина існують чіткі вимоги до повітря, а перевищення або зниження норми можуть занапастити дорогоцінну колекцію. Тому не забувайте постійно стежити за показниками щоб уникнути збоїв.
Як облаштувати винний льох у себе вдома
Самі пляшки з вином краще всього розташувати в спеціальних шафах, які передбачають правильне положення для зберігання пляшок - горизонтальне або під кутом, щоб пробка стикалася з напоєм. Тепер ми знаємо основні особливості зберігання вина, і залишилося продумати, яким чином облаштувати льох, враховуючи всі вимоги.
Як облаштувати винний льох у себе вдома
Практика
Кращим приміщенням для льоху стане підвальна або комора кімната, де відсутні вікна. Пряме сонячне світло не повинен потрапляти на пляшки, тому логічно перетворити саме таке приміщення у винний льох.
Як облаштувати винний льох у себе вдома
У створенні необхідного мікроклімату льоху допоможе спеціальна система вентиляції. Таке спеціальне обладнання можна придбати у виробників, однак будьте готові до високих витрат.
Як облаштувати винний льох у себе вдома
За словами архітектора і керівника студії Guseva-Style Наталії Гусєвої , Погріб увазі приміщення, куди не проникає сонячне світло, тому вона радить використовувати світлодіодні лампи, що не нагрівають навколишній простір. Це добре ще й тому, що вино дуже чутливо не тільки до сонячного світла, але й до температур.
Як облаштувати винний льох у себе вдома
Наталя Гусєва попереджає також, що двері в такій льох повинна бути герметична, щоб через неї не проходив повітряний потік з непотрібною температурою і вологістю, але вентиляція в льосі все ж повинна бути. Кращим матеріалом для двері стане натуральний дуб - він добре живе в підвищеної вологості і не має запаху. Завдання зберігання вина можна вирішити трохи простіше: архітектор рекомендує закупити винні шафи, в яких вже закладено клімат-контроль. Їх можна красиво вставити в заздалегідь підготовлені ніші з звичайною розеткою на 220 вольт. А ніші, в свою чергу, можна обробити натуральним каменем, деревом, металом або склом. Якщо говорити про матеріали для оздоблення погреба, дизайнер Анастасія Каспарян рекомендує використовувати натуральний камінь, або дерево, але не хвойні породи дерев, оскільки присутність смоли в них забезпечує специфічний запах, який вино може в себе вбирати. Підлогу в погребі необхідно забетонувати, попередньо можна засипати його гравієм або піском, щоб уникнути вогкості. Обробкою може послужити плитка, мармур або вініл.
Як облаштувати винний льох у себе вдома
Текстиль в погребі недоречний - при підвищеній вологості він починає пліснявіти і розкладатися. Шафи для зберігання вина можна виготовити на замовлення індивідуально для вашого льоху, враховуючи ваші уподобання в дизайні. Сьогодні існують компанії, що спеціалізуються на виготовленні винних шаф, і, звернувшись до них, ви точно не допустите помилок у виборі матеріалів або особливостях положення пляшок.

Пожожие новости