Реєстрація Контакти RSS
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Логін: Пароль:

Як безпечно купити квартиру в новобудові – перевіряємо забудовника

Дата: 5-06-2019, 12:46 » Раздел: інтер'єр та дизайн   

З огляду на те, що покупка квартири в новобудові супроводжується великими грошовими вкладеннями, деякі недобросовісні забудовники з метою отримання прибутку, використовують незаконні схеми продажу нерухомості. Іноді зустрічаються відверті шахраї, які зібравши гроші з довірливих інвесторів, навіть не збираються починати будівництво будинку. Часто забудовники продають одну квартиру двом власникам. Але найпоширенішою проблемою при покупці квартири в новобудові є затягування термінів здачі об'єкта в експлуатацію. Тому щоб звести ризики до мінімуму важливо перевірити репутацію будівельної компанії.

Які документи повинен мати забудовник?

Сьогодні сучасним українцям доступна перевірка будівельної компанії за назвою. Зробити це можна на сайті судових рішень, де зібрана інформація про компанії, які брали участь в судових розглядах.

Важливо розуміти, що відповідальний забудовник має наступну документацію:

  • ліцензію на ведення будівельної діяльності в конкретному населеному пункті;
  • договір оренди або купівлі ділянки під будівництво.

Також не зайвим буде вивчити інформацію про те, як перевірити забудовника новобудови, представлену на авторитетних українських сайтах.

Нюанси складання договору

З огляду на особливості українського законодавства, сьогодні велика частина договорів складається так, що всі ризики накладаються на інвесторів, а будівельна компанія залишається осторонь. Тому завжди перевіряйте зобов'язання забудовника, зафіксовані документально у договорі. При цьому особливу увагу приділіть термінам здачі об'єкта, порядку вступу в права власника та докладного опису технічних характеристик квартири. Також зверніть увагу, щоб в договорі була вказана фіксована вартість квадратних метрів квартири.

Окремо хочеться відзначити, що якщо угода укладається на початковому етапі будівництва, то підписується договір про пайову участь. За таким договором інвестор не стає власником нерухомості, а має право на отримання квартири після введення житлового будівництва в експлуатацію. Тому важливо переконатися, що забудовник не перший рік працює на ринку первинної нерухомості. В іншому випадку новобудова може перетворитися на довгобуд та чекати переїзду у власну квартиру доведеться невизначений час.

Терміни введення об'єкта в експлуатацію

Незважаючи, що терміни введення новобудови в експлуатацію зазначаються в договорі, вони практично завжди продовжуються, при цьому забудовник обов'язково знаходить об'єктивні причини. Тому доцільно самостійно контролювати, як ведеться будівництво та в разі необхідності вимагати документально підтвердити причину перенесення термінів введення новобудови в експлуатацію.

Перевіряємо будівельну компанію

Якщо ви не хочете поповнити ряди ошуканих інвесторів, перш ніж укладати угоду обов'язково попросіть у будівельній компанії наступну документацію:

  • установчі документи компанії;
  • документи, що підтверджують право розпоряджатися ділянкою землі під будинком що будується;
  • висновок державного експерта, що дозволяє реалізовувати конкретний проект;
  • ліцензію на ведення будівельної діяльності;
  • документ, що дозволяє будівництво житлових будинків.

Бажано вивчати документацію в спокійній атмосфері вдома. Виписуйте будь які незрозумілі пункти та позначайте запитання. Зі списком запитань що цікавлять можна звернутися до юриста, який чітко визначить наскільки безпечно укладати угоду із конкретним забудовником. Головне розуміти, що в покупці квартири в новобудові немає дрібниць.


Пожожие новости