Реєстрація Контакти RSS
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Логін: Пароль:

Як побудувати альпійську гірку?

Дата: 30-09-2015, 22:47 » Раздел: Ландшафтний дизайн   
Как построить альпийскую горку? Якщо ви хочете створити шматочок Раю на своїй дачній ділянці, альпійська гірка якраз підійде для втілення цієї мрії в реальність. Незважаючи на складність майбутньої роботи, виконана своїми руками гірка, стане гордістю вашого саду, внесе в нього затишок і красу.
Трохи терпіння і старанності, і можна запрошувати друзів і сусідів помилуватися шматочком Альп у вас у дворі!
Перш, ніж приступити до будівництва альпійської гірки, визначитеся з потрібними для цього матеріалами.
Вам знадобиться:
  • щебінка або бита цегла для дренажу;
  • красиві великі і середні камені;
  • помічник для перетягування цих каменів;
  • рослини, які прикрашатимуть альпійську гірку;
  • найголовніше - відкрита сонячна ділянка, на якій ви будете створювати свій шедевр.
 Коли все це ви вже зібрали, можна приступити до роботи.

Альпійська гірка своїми руками

Как построить альпийскую горку?
Виберіть просторе відкрите місце на своїй ділянці, бажано, де ви буваєте часто, щоб у майбутньому гірка привертала загальну увагу. Якщо у вас вийшло правильно визначити місце, це вже півдороги до успіху.
Зробіть розмітку майбутньої гірки. Згідно розмітці викопайте котлован середньої глибини. На дні котловану обладнайте дренаж, використовуючи для цього бита цегла, дрібний гравій, щебінку і (або) керамзит. Непогано виконує функції дренажу навіть звичайний будівельне сміття. Дренаж для альпійської гірки необхідний для того, щоб вбирати зайву вологу, тому що висаджені на ній рослини погано переносять застою води. Крім того, грунт має властивість просідати, а дренаж грає роль фундаменту, завдяки якому ваша гірка довгий час буде служити прикрасою саду.
Зверху дренаж потрібно засипати піском або сумішшю піску з дрібним гравієм, після чого настає черга шару родючого грунту, який потрібно добре утрамбувати.
Вибираючи розміри каменів для альпійської гірки, потрібно враховувати розмір ділянки. Якщо він просторий, тоді на гірці будуть добре виглядати великі камені, а якщо невеликий - краще брати камені середньої величини і плитняк.
Камені слід укладати ярусами, кожен ярус пересипати землею, добре її зволожуючи. Тут потрібно включити всю свою фантазію, визначаючи ширину і висоту гірки, яка повинна мати вигляд кам'янистого гірського схилу, порослого рослинністю.
Для успішного будівництва потрібно пам'ятати, що гірка повинна бути красивою навіть без рослинності, адже на ній не буде нічого виростати з пізньої осені до весни, якщо тільки ви не придумаєте засадити її хвойними рослинами, про які поговоримо пізніше.
Альпійська гірка традиційно має 3-5 ярусів, основа гірки має площу приблизно 3 на 5 метрів. Між каменів потрібно залишати простір, достатній для розвитку і зростання кореневої системи рослин. При викладанні каменів уникайте абсолютної симетрії, щоб гірка мала вигляд гірського схилу. Залишайте затишні містечка для міні-дерев, квітів і чагарників.
Добре ущільніть грунт, щоб у ньому не було повітряних пробок, які можуть негативно позначитися на зростанні рослин, а також можуть провалитися і утворити ями при поливі.
Земля повинна бути без бур'янів і коріння рослин, добре просіяного, адже при поливі бур'яни мають властивість з'являтися дружними сходами, і можуть звести до нуля всі надії на красиву квітучу гірку, адже боротися з ними буде вкрай незручно, тому що між каменями і квітами висмикувати бур'яни доведеться руками.
Земляну суміш краще не купувати в магазині, а приготувати своїми руками. Для цього потрібно змішати глинистий грунт з торфом і додати трохи піску або дрібного гравію, а також мінеральні добрива. Витримуйте такі пропорції: на 1 частина торфу потрібно 3 частини грунту, а на 5 частин грунту 1 частина гравію чи піску.
Укладаючи камені, пам'ятайте, що великі валуни потрібно укладати знизу, а камені подрібніше - нагорі. Красиві і незвичайні камені залишайте на самій верхівці для прикраси альпінарію.
Після того, як ви поклали камені і утрамбували землю, і повністю задоволені результатом своєї роботи, можна приступити до посадки рослин. Висаджувати потрібно після формування кожного ярусу, а не після того, як побудована вся гірка до верху.
Перед посадкою добре полийте місця, де будете висаджувати рослини. Якщо рослина перед посадкою росла в горщику, його теж потрібно добре полити і дочекатися вбирання води. За допомогою лопатки зробіть лунку і посадіть у неї потрібну рослину. Присипте кореневу систему землею, полийте, а зверху присипте дрібною галькою, щоб волога не так швидко випаровувалася і не росли бур'яни.
Как построить альпийскую горку?
Навколо гірки простір теж засипте галькою, щоб воно не заростало травою. Оригінально виглядатимуть пластикові роздільники, які обмежать групові посадки одних рослин від інших, або від гальки, яку теж можна засипати різних відтінків в ці роздільники. Багато ландшафтних дизайнерів радять будувати гірку таким чином, щоб вона плавно переходила в квітник. Спробуйте скористатися цією ідеєю. Також добре буде виглядати гірка на фоні зеленого газону. Пробуйте, не бійтеся експериментувати! Чим більше фантазії ви проявите, тим оригінальніше буде ваша альпійська гірка, і тим красивіше буде виглядати ваш присадибна ділянка на радість вам і на заздрість сусідам!

Пожожие новости