Реєстрація Контакти RSS
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Логін: Пароль:

Види садових доріжок. Робимо доріжку своїми руками

Дата: 2-10-2015, 12:19 » Раздел: Ландшафтний дизайн   
Виды садовых дорожек. Делаем дорожку своими руками Найчастіше приїжджаючи на незнайому раніше дачну ділянку, перше, що кидається в очі це садові доріжки. Саме по них доводиться добиратися до будинку, альтанки і взагалі будь-яке пересування по ділянці відбувається саме по доріжках.
І тому дуже радує, якщо доріжки облаштовані твердим покриттям і ходити по них можна не побоюючись порвати штани або забруднитися в бруді, пробираючись по колії або по недбало насипаного піску або щебеню. Тому давайте розглянемо основні види садових доріжок, які можна зробити своїми руками. Для зручності вибору варіантів розділимо доріжки на три основних види.

Доріжка-стежка

   Виды садовых дорожек. Делаем дорожку своими руками
Найбільш простий і невибагливий спосіб це стежка. Вже з назви випливає, що така стежка натоптати ногами або утрамбована колесами тачки. Очевидно, що грунт на такій доріжці просів, а це в свою чергу призводить до того, що на стежці збирається вода і стоять калабані. Тому необхідно зробити водовідведення. Для цього слід вирівняти всі поглиблення і нерівності. Потім засипати полотно стежки піском або Невеликим щебенем. Після засипання ретельно утрамбувати.
Бажано трохи підняти рівень стежки над грунтом, а щоб насип не розмивався, обсадіть стежку утримуючими грунт рослинами, наприклад конюшиною.

Доріжка з засипним настилом

Виды садовых дорожек. Делаем дорожку своими руками
Більш складна і надійна буде доріжка з насипним настилом. Для їх пристрою доведеться викопати неглибоку траншею глибиною 10 сантиметрів і вкрити її геотекстилем. Це необхідно для того щоб уникнути проростання рослин. Боки стежки бажано зміцнити бордюрної стрічкою. Потім всю траншею засипають галькою, щебенем або відсівом. Можна для більш естетичного вигляду нещільно укласти тротуарну плитку або плоскі камені. При цьому потрібно стежити, щоб укладені декоративні елементи не височіли над поверхнею стежки. Завершальним етапом буде ретельна трамбування.
Наступним етапом споруди садової доріжки є щільна укладання тротуарної плитки, каменю Пластушка або бруківки. У цьому випадку спочатку слід підготувати піщане ложе і щільно укласти декоративні елементи. Щоб уникнути утворення на стежці калюж стежте за тим, щоб поверхня стежки трохи підносилася над основним грунтом. Непогано так само закріпити краю стежки бордюром, але можна обійтися і без нього влаштувавши миксбордер або підвівши впритул газон.
Щілини між декоративними плитками засипаються дрібним відсівом або піском, хоча нерідко в щілини висаджують карликову газонну траву. Останнім часом можна часто побачити на дачних ділянках так звану швейцарську стежку, коли камені розташовані на відстані одного кроку один від одного. У цьому випадку на кожен камінь виготовляється окреме піщане ложе, а проміжки між ними засаджуються газонної травою.

Доріжки з заливним настилом

Виды садовых дорожек. Делаем дорожку своими руками
На упорядкованих ділянках найчастіше роблять капітальні доріжки з твердо-заливним настилом. Це звичайно більш трудомісткий процес, але в той же час і самий надійний і довговічний. Почати необхідно з пристрою ложа глибиною 10 - 15 сантиметрів і споруди опалубки. Якщо ви не плануєте піднімати доріжку над грунтом, можна обійтися бордюрної стрічкою або порізаним руберойдом або лінолеумом, але якщо є бажання трохи підняти доріжку над поверхнею грунту доведеться споруджувати міцнішу опалубку з дощок або фанери.
Наступним кроком є засипка і трамбування піску. Товщина такої подушки повинна складати не менше 5 сантиметрів.
Слід враховувати, що для пристрою бетонної доріжки вам доведеться армувати всю площу вашої доріжки і бажано не використовувати для цих цілей підручний матеріал, тобто відслужили ліжкові сітки, обрізки труб або інший металевий непотріб. Цей матеріал не дасть достатньої надійності і в процесі експлуатації з'являться тріщини і здуття покриття. Тому найбільш доцільно використовувати пруток діаметром 4-5 міліметрів. Влаштуйте з нього осередку 10 на 10 сантиметрів і скріпіть між собою за допомогою в'язального дроту. Не забудьте, щоб арматура надійно тримала бетонну масу, вона повинна знаходитися на відстані 3-5 сантиметрів над піщаною подушкою. Тому укладіть арматуру на половинки цегли і залийте приготовлений ділянку бетоном. Слідкуйте за тим, щоб не утворювалися порожнечі.
Після заливки можна укласти на поверхню доріжки будь-яке декоративне покриття. Це може бути тротуарна плитка, красиві булижники або мармурова крихта. Тут все залежить від вашої уяви. В результаті у вас вийде надійна і довговічна доріжка, здатна витримувати великі навантаження і значні перепади температури.

Пожожие новости