Реєстрація Контакти RSS
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Логін: Пароль:

Викладаємо садову доріжку Будівництво заміського будинку

Дата: 28-09-2015, 13:20 » Раздел: Ландшафтний дизайн   

 

 
Садова доріжка останній штрих у створенні інтер'єру ділянки. Її спорудження вимагає проходження декількох етапів. Спочатку необхідно визначитися з місцем будівництва. Якщо передбачається оновлення і заміна старої доріжки на нову, потрібно подбати про видалення елементів попередньої будови. Для цього за допомогою молотка або кувалди шар старої доріжки зчищають і потім на цьому місці визначають, якого розміру буде нова споруда.
Відповідно до вимірів, поміченими в плані, робиться невелика канавка для фундаменту такої стежки. Ця ямка зміцнюється за допомогою піску і щебеню. Після того, як цей шар сформований, необхідно його утрамбувати (для того, щоб верхній шар доріжки був рівним і окремі цеглинки тісно прилягали один до одного). Це дозволить продовжити термін експлуатації садової стежки на кілька років.
Останній етап безпосередньо укладання плитки (як декоративного елемента доріжки). Плитка, крім своїх декоруючих властивостей, запобігає розмивання піску і щебеню під час дощу. Її потрібно укладати дуже акуратно, окремі деталі повинні тісно притискатися один до одного (якщо при цьому виникають щілини між ними, то не варто хвилюватися, вони потім утрамбуйте і будуть не так помітні). Перед укладанням доріжки важливо визначити, для яких цілей вона необхідна.
Якщо стежка споруджується для того щоб полегшити ходіння по своїй ділянці, можна обмежитися просто утрамбовкой засипаній піском ямки, а зверху для захисту від дощу можна присипати доріжку великим каменем (щебінка, бій цегли, гравій).
Якщо необхідно створити гарну ділянку, і доріжка покликана бути елементом цієї краси, її викладають плиткою. При цьому слід враховувати не тільки якість будматеріалів, які забезпечують рівну поверхню такому укладанні, але й характеристики самої плитки. Головне, щоб вона не була занадто гладкою і слизькою, адже це може призвести до непередбачених травм на власній ділянці (особливо після дощової погоди).
Якщо після укладання між окремими елементами плитки присутні великі діри, їх потрібно зацементувати, щоб плитка прослужила довше і не розбовталася. Також це необхідно для запобігання попадання вологи в нижні шари доріжки (під час дощу або в холодну пору року, коли багато снігу). При цьому маленькі щілинки навіть можуть бути речі, якщо передбачається декорування стежки газонної травою, яка красиво проступає крізь настил на доріжці.
Для більшої надійності шар піску і гравію можна зміцнити зверху не плиткою, а асфальтової сумішшю або цементним розчином. Однак при цьому не можна буде прикрасити таку стежку газонної рослинністю.
Останнім елементом при будівництві садової стежки вважається її бордюр. Його споруджують з обох сторін такої стежки, причому бордюр трохи перевищує висоту самих компонентів доріжки. Матеріали для бордюру можуть бути самі різні. Однак перевага віддається міцним і стійким компонентам таких матеріалів. Можна спорудити бордюр з бетонних плит або металевих паль, красиво виглядають бордюри з кольорового цегли, можливий варіант використання дерев'яних конструкцій (їх при цьому потрібно перед установкою обробити препаратами, що запобігають гниття). Додатково бордюри можна пофарбувати різними кольорами, а по їх кромці висадити квіти або декоративні чагарники.

Пожожие новости