Реєстрація Контакти RSS
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Логін: Пароль:

Вибір змішувача. Рекомендації фахівця

Дата: 27-04-2017, 13:48 » Раздел: Ванна кімната   

 

 

 


Змішувачі – це сантехніка, відчуває колосальні навантаження. День у день змішувач слухняно робить свою роботу – змішує і подає воду. Протягом року йому доводиться виконувати цю операцію десятки тисяч разів. Рано чи пізно змішувач-трудівник приходить в непридатність і потребує заміни. Бажано, щоб ця необхідність виникла краще пізно, ніж рано, а це в першу чергу залежить від якості купується сантехніки. Вибираючи нові змішувачі для кухні, ванни і душа, потрібно врахувати безліч важливих нюансів. Допоможуть в цьому рекомендації фахівця.

 

Змішувачі для кухні

Ця сантехніка піддається найбільшому навантаженні, особливо якщо в будинку часто готують. Вимити тарілки, обполоснути руки, наповнити чайник – всі ці звичні процедури супроводжуються відкриванням і закриванням води. А це означає, що змішувач для кухні повинен бути максимально зручним, надійним і довговічним. Фахівці рекомендують купувати для кухні одноважільний змішувач, так як з ним легше управлятися, в тому числі брудними руками. Відкривати і закривати воду, що подається таким змішувачем, можна навіть ліктем. Для кухні цей момент дуже важливий, так як відмивати, наприклад, від тіста, вентилі змішувача – не найприємніше заняття.

Для кухні зручний поворотний, а не фіксований вилив змішувача. Цього нюансу варто приділити особливу увагу, якщо встановлена мийка з двома чашами. Змішувачі для кухні з висувним аераторами і лійками збільшують функціональність робочого простору і привносять додатковий комфорт. Для зручного миття великогабаритних каструль слід віддати перевагу кухонного змішувача з високим виливом, особливо якщо чаша мийки не глибока.

Змішувачі для ванни

Довгий час найбільшим попитом у наших співвітчизників користувалися об'єднані змішувачі для ванни і умивальника. Це звична і всім знайома з дитинства конструкція з подовженим поворотним виливом та перемикач подачі води в шланг душової лійки. Для тісної санвузли подібний комбінований змішувач – оптимальний вибір.

Незмінно зростає попит на змішувачі «вузької спеціалізації». Оснащення санвузла кількома окремими змішувачами для ванни, умивальника і душа – це не тільки модно і стильно, але також зручно і, як це не парадоксально - економно, адже комбіновані змішувачі для ванни відчувають значні навантаження і швидше виходять з ладу.

Змішувачі для ванни можуть монтуватися безпосередньо на поверхню ванни або на стіну. Випускають змішувачі і з прихованим способом монтажу. Спосіб монтажу змішувача для ванни – це найбільш важливий нюанс. Перш ніж придбати змішувач, потрібно з'ясувати, чи можливе його монтаж у конкретної ванної. Змішувачі для душу монтуються на стіну, при цьому монтаж може бути як відкритим, так і прихованим. Душові змішувачі з прихованим монтажем є більш стильними, але цей варіант підходить далеко не для всіх санвузлів.

Сучасні змішувачі для ванни мають короткий, частіше фіксований вилив. Більшість моделей змішувачів для ванни оснащуються перемикач для душу, шланг з душовою лійкою і держателем, у тому числі настінним – саме таку модель варто вибирати для санвузла, не обладнаного душовою кабіною. Є спеціальні душові змішувачі без изливов. Вода відразу надходить в шланг із душовою лійкою. Змішувач для умивальника повинен гармоніювати за стилем зі змішувачем для ванної. Такі змішувачі можуть монтуватися в спеціальні отвори, наявні в раковині, або на стіну. Однаково зручні для ванни, умивальника і душа змішувачі одноважільні і двохвентильні. Тут вибір може залежати виключно від особистих уподобань господарів.

Запірні механізми змішувачів

Найбільш звичні для вітчизняного споживача двохвентильні змішувачі з гумовими кран-буксами. Однак змішувачі з такою основою є найбільш недовговічними, так як гумова прокладка швидко зношується. Сучасний варіант двохвентильних змішувачів оснащений кран-буксой з довговічними керамічними дисками (клапанами). Перекрутити вентилі змішувач з керамічними кран-буксами неможливо. Налаштувати потрібну температуру води з таким змішувачем значно простіше, так як вентилі обертаються не більше ніж на 90 або 180 градусів (на відміну від 360 градусів і більше в змішувачах з гумовими прокладками) і не вимагають великої кількості обертів для відкривання-закривання води. Переваги кран-букси з керамічними дисками безумовні.

Одноважільні змішувачі оснащуються картриджами - кульовими (куля-регулятор з нержавійки) або керамічними (пластини). Обидва варіанти однаково надійні, однак змішувачі з кульовими механізмами є більш гучними. Перевага змішувачі з кульовим механізмом – більш простий та дешевий ремонт.

Загальні рекомендації

Оптимальне покриття для змішувачів – хром. Сантехніка та змішувачі з хромуванням естетичні і гігієнічні. Кольорові емальовані змішувачі для ванни і кухні красиві, але не так надійні – емаль має властивість відбиватися при ударі. Західні виробники активно використовують пластик, никелируя його і покриваючи хромом. Це значно здешевлює виріб, однак вітчизняні фахівці рекомендують купувати змішувачі, в яких переважає метал. Далі, двохвентильні змішувачі для ванни і душа – це зовсім не вчорашній день, як думають багато хто. Провідні виробники створюють справжні шедеври з двома вентилями. Такі змішувачі відмінно підходять для приміщень в класичному або ретро стилі.

Фахівці радять економити на чому-небудь іншому, але тільки не на змішувачах, що зазнають величезні навантаження. Краще придбати один раз дорогу модель і не знати проблем протягом 10 років, ніж купувати дешеві змішувачі для кухні та ванни кожен рік. Сантехніку і змішувачі оптом або в роздріб слід купувати у фірмових магазинах. На будівельних ринках сантехніка може обійтися дешевше, але, найчастіше, без гарантійних зобов'язань. Товар з гарантією з магазину – це завжди надійніше і вигідніше. Перш ніж купити вибраний змішувач, його потрібно потримати в руці. Якісні змішувачі для кухні та ванни є важкими. Крім того, потрібно переконатися, що відкривати і закривати воду буде легко і зручно. Важіль та/або вентилі повинні бути ергономічними і гладкими. Покриття змішувача не повинно мати сколів, подряпин і цяточок. Грамотно вибраний змішувач буде служити протягом багатьох років, прикрашаючи інтер'єр і даруючи комфорт.

Пожожие новости